Βιβλιογραφία

- ‘Data Structures and Algorithms’, A. Aho, J. Hopcroft, J. Ullman, Addison-Wesley Publishing Company.

- ‘Εισαγωγή στους Αλγόριθμους, Τόμος 1’, Cormen T. H., Leiserson C. E., Rivest R. L., Stein C., ΙΤΕ-Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης, 2009.

- ‘Αλγόριθμοι και Πολυπλοκότητα’, Στάθης Ζάχος, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, 2007.

- ‘Δομές Δεδομένων’, Μανωλόπουλος Ιωάννης, Εκδόσεις Art of Text, 1998.

- ‘Σχεδιασμός Αλγορίθμων’, Jon Kleinberg, Eva Tardos, Εκδόσεις Κλειδάριθμος, 2008.

- ‘Δομές Δεδομένων’, Μποζάνης Παναγιώτης, Εκδόσεις ΤΖΙΟΛΑ & ΥΙΟΙ Α.Ε., 2006.

- ‘Δομές Δεδομένων με C’, Μισυρλής Νικόλαος, Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, 2002.

- ‘Δομές Δεδομένων, Αλγόριθμοι και Εφαρμογές C++’, Sahnii Sartaj, Εκδόσεις ΤΖΙΟΛΑ & ΥΙΟΙ Α.Ε., 2004.

Ανάλυση και Σχεδίαση Αλγορίθμων, Παπαρρίζος Κωνσταντίνος, Εκδόσεις ΤΖΙΟΛΑ & ΥΙΟΙ Α.Ε., 2010.